MENÜ
Uzman Eller Projesi Mantar Desteği

Uzman Eller Projesi; devletin genç çiftçilere, besicilere ve hayvancılıkla uğraşan kişilere geri ödemesiz hibe barındıran bir projedir. Bu proje kapsamında tarım, hayvancılık, gıda ve su ürünleri gibi bölümlerden mezun olan gençler devletten hibe alarak yeni projelere adım atabilmektedir.

Uzman Eller Projesi, yapılacak olan değerlendirme sonucunda hibe vereceğini kesinleştirdiği projeler hayata geçmektedir. 100 bin TL’ye kadar uzanan geri ödemesiz devlet desteği sayesinde alanlarından mezun olan gençler işlerini kurarak hem ülkeye hem de kendilerine kazandıracaklardır. Bu proje özellikle tarımla uğraşmak isteyen kişiler için büyük bir fırsattır. Mantar yetiştiriciliği yapmak isteyen, mantar hakkında çalışmalarda bulunmak isteyen kişiler için de mükemmel bir fırsattır.

Uzman Eller Projesi, bazı kıstaslara tabii tutulmuştur. Başvuranlar arasından; alanında üretim yapmak isteyenler, gençler, eğitim durumu yüksek olanlar ve kadın girişimciler yüksek puan alarak projeyi gerçekleştirme imkanına sahip olabilmektedir. Pek çok alanda farklı projelerin başvurusuna açık olan Uzman Eller Projesi girişimci gençlere sağladığı hibe ile büyük bir destek sunmakta. Bu proje kapsamında kültür mantar yetiştiriciliği ve üretim tesisi gerçekleştirmek isteyen gençler firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir.

Mantar yetiştiriciliği ile kültür mantar yetiştiriciliği ve tesis yapımına dair olanak sunan Uzman Eller Projesi genç çiftçiler için inanılmaz bir fırsattır. Mantar yetiştiriciliği, üretimi, depolanması, satışa sunulması gibi pek çok aşamadan geçen bu süreçte hibe desteğinin bulunması büyük kolaylık sağlamaktadır.

Mert Genç Mantar olarak Uzman Eller Projesi kapsamında hibe alan projelerin gerçekleşmesinde yardımcı oluyoruz. İstenilen koşullarda ve projeyle birebir uyumlu olacak şekilde faaliyete geçirdiğimiz mantar üretim tesisi sayesinde hayalinizi gerçekleştiriyoruz.

Kırsal alanda yaşayan/yaşamayı taahhüt eden;

Meslek yüksekokulları dâhil üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun kişilere; tüm illerde kırsal alanda uygulayacağı; tarım,  hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde, eğitimli işgücü ile tarımsal üretimin miktarını, kalitesini ve verimliliğini arttırmak, kırsal alandaki tarımsal üretim yapan işletmelere örnek ve önderlik oluşturacak sürdürülebilir yatırımlara 100.000 TL'ye kadar hibe desteği verilecektir.          

Hizmetlerimizle İlgili Daha Detaylı Bilgi İçin Bize Ulaşın

Mert Genç Mantar Olarak Her Zaman Sizin İçin Buradayız

Logo