MENÜ

Kompost, bir çeşit organik gübredir. Kompost üretimi oldukça kolaydır ve maliyetli değildir. Kompost yaparken genelde yemek artıkları kullanılsa da ev içinde bulunabilen hemen hemen her organik madde bu sürece dahil edilebilir. Kompost tarımsal verimliliği artırmak üzere kullanılmasıyla bilinir.

Teknoloji, hayatımızın her alanına girdiği gibi tarım için gübre üretimini de etkilemiştir. Kompost üretimi elde yapıldığı zaman oldukça zahmetli ve zaman gerektiren bir işlemdir. Fakat günümüzde kompost üretim makineleri sayesinde neredeyse zahmetsiz ve çok kısa süren bir işlem ile kompost elde edilebilir. Kompost makinesi ile kompost üretebilmeniz için tek yapmanız gereken organik maddeleri yani organik atıkları bu makinenin içerisine atmaktır. Makinenin kendisi oksijen, ısı ve benzeri gerekli faktörleri ayarlayarak gübrenin oluşumunu sağlar. 

Atıkların çevreye verdiği zararları en aza indirmek adına kompost makineleri kullanımı artış göstermektedir. Bu sayede geri dönüşümü mümkün organik atıklardan kompost üretimi gerçekleştirmek için birçok resmi kurum harekete geçmiştir. Kompost makinesi ile oluşturulan kompost sayesinde toprak vitamin ve mineral açısından daha da zenginleşir.

Kompost oluşturma sadece yemek artıkları kullanılarak yapılacak diye bir kaide yoktur. Yemek öncesi oluşan gıda atıkları da kompost oluşturmaya dahil edilebilir. Kompost makinesinin çalışması için, makineye eklenilen organik atıklardan sonra bir miktar da talaş eklemesi yapılır. Böylece organik bir karışım elde edilir. Elde edilen organik karışım, kompost makinesi tarafından yaklaşık on dört gün boyunca yavaş yavaş karıştırma işlemi yapılarak, uygun ortam şartlarında kompost elde edilir. 

Eğer kompost makineleri olmasaydı kompost yapma işlemi oldukça zahmetli bir işlem olduğu için insanlar atıklarını bu şekilde dönüştürmekle uğraşmayabilirlerdi. Ama teknoloji sayesinde bu süreç daha da kolaylaştı. Kompost makineleri son derece değerli hale geldi. Kompost makinelerinde üretimi yapılan kompost sayesinde tüm peyzaj ürünleri, bitkiler, meyveler ve sebzeler dışarıdan herhangi bir takviye almasına gerek kalmaksızın kolaylıkla yetişebilir. Kompost makineleri sayesinde organik gübreler daha az maliyetli şekilde üretilecektir.

Mert Genç Mantar olarak firmamız, size en kaliteli hizmeti sunma garantisi verir. Ürünlerimiz sağlam ve kaliteli olmasının yanı sıra en uygun fiyatlar ile karşınıza çıkmaktadır. Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz sitemize göz atabilir, bizimle iletişime  geçebilirsiniz. 

Hizmetlerimizle İlgili Daha Detaylı Bilgi İçin Bize Ulaşın

Mert Genç Mantar Olarak Her Zaman Sizin İçin Buradayız

Logo