MENÜ

Cansız ortamlarda bulunan bakteri haricindeki patojen olan mikroorganizmaların öldürülmelerimi ya da onların üremesini durdurmayı sağlamak amacıyla kullanılan kimyasal haldeki malzemelerin tümüne dezenfektan adı verilmektedir. Dezenfektan ile sterilizasyon kelimeleri genellikle karıştırılmaktadır. Bu iki kelime aynı anlama gelmemektedir. Sterilizasyon kelimesi, cansız ortamda bulunan patojen haldeki ya da patojen halde bulunmayan bütün mikroorganizmaların ortadan kaldırılması anlamını taşımaktadır. Dezenfeksiyon işlemi daha çok dolaysız bir biçimde gerçekleştirilen ve büyük haldeki bulaşmaları engelleyen durumun adıdır. 

Tehlikeli mikroorganizmalara karşı öldürme gibi etkilerde bulunan çeşitli alkol türleri bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilen alkoller etil alkol ve izopropil alkol türüdür. Alkol dezenfektanlarla ilgili olarak; bakteriler, virüsler, ve mantarlar üzerinde etkili olduğu durumuna ulaşılmıştır. Alkol miktarı hacimsel olarak yüzde ellinin altında bulunuyorsa, alkolün mikroplar üzerinde etkili öldürücü etki oramı da o kadar azalmaktadır. Tabii burada mikrobun özellikleri ve türü de etkili faktörler arasındadır. 

Gün içerisinde belirli bir yer ile temas edildikten sonra bireylerin temizlik şartı olan el dezenfektan ile iyice temizlenmesi gerekmektedir. Bu durum alanında uzman kişiler tarafından sık sık dile getirilmektedir. Bu noktada el dezenfektanı sprey biçiminde de kullanılabilmektedir. Ayrıca el dezenfektanı jel özelliğine sahiptir. Tercih edilen el dezenfektanının sağlık açısından önemi büyüktür.

Uzmanlar tarafından önerilen ve etkili olan el dezenfektanı fiyat olarak da her bireye hitap edecek şekildedir. Dezenfektanların ne kadar süre etkili olduğu merak edilen konular arasındadır. Bu sorunun cevabı, kullanılan ürünün miktarı açısından farklılık göstermektedir. Sitemizden alacağınız dezenfektan ürününü uzun süreli kullanabilirsiniz. Alkol bazlı dezenfektan maddesi günlük yaşam için pek çok kullanım alanına sahiptir. Sağlık merkezleri, hastaneler, enfeksiyon açısından riskli ortamlar, insanların ortak kullanım alanları, alışveriş yapılan alanlar, yurtlar, dershaneler, okullar, iş yerleri ve evler başta olmak üzere bireylerin temasta bulunduğu her yerde rahatlıkla kullanılabilir nitelikte üründür. Özellikle çanta boyda tercih edilen dezenfektanlar kullanıcıya pratiklik kazandırmaktadır. 

Dezenfektan ile Kendinizi ve Sevdiklerinizi Koruyun

Dünyada genel olarak insanların yoğun bir şekilde ilerlemekte olan iş temposu ve zorunlu olarak içerisinde bulunmak durumda kaldıkları çevreleri, salgın olarak yer alan birtakım hastalıklardan korunabilme olasılığını en az düzeye indirmiştir. Bu noktada devreye dezenfektan jel ya da dezenfektan sprey ürünler girmektedir. 

El dezenfektan fiyatları olarak üründen ürüne değişiklik gösterebilmektedir. Günümüzde uluslararası olarak seyahatlerin fazlalaşması sonucunda salgın hastalıklar kolay bir şekilde bir ülkeden diğerine hızlı bir şekilde yayılım gösterebilmektedir. Bu nedenden dolayı günümüz şartlarında virüslere ve bakterilere bağlı ortaya çıkan salgın hastalıklardan korunmak eskisine göre daha zor bir hal almaktadır. Bu tür durumda bireylerin üstüne düşen görev, bireysel temizliğe gerekli önemli en güzel şekilde vermektir. Özellikle belirtmek gerekirse, gün içinde uygulanmakta olan el yıkama işlemi sayıca olabildiğince arttırılmalı ve aynı zamanda çalışmalar sırasında gerektiği gibi bol şekilde eller yıkanmalıdır. Bunun haricinde antiseptik el dezenfektanı ve antibakteriyel el dezenfektanı ve benzer ürünler günlük yaşama olabildiğince eklenmelidir. 

Genel olarak günlük olarak temasta bulunulan yerler düzenli şekilde temizlenmelidir. Bunun için de yüzey dezenfektanı ve benzeri ürünler kullanmak yerinde bir davranış olmaktadır. Sonuç olarak ortam istenmeyen mikroorganizmalardan hızlı bir şekilde arındırılmış olacaktır. Bu önemli bir konudur, çünkü ellerin gerektiği şekilde mikroplardan arındırılmamasının ardından eğer kullanılacak araç gereçler ve bulunulan ortam gerekli şekillerde dezenfekte edilmemişse orada bulunarak o araç gereçleri kullanmak yerinde bir davranış olmayacaktır. Bulunulan ortam içinde gereken hijyeni sağlamak için o ortama göre bir ürün seçilmelidir. Örneğin en ortamında kullanmak amacı ile oda ve yer yüzey dezenfektanı, hastane türü ortamlar için medikal ve hastane tipi dezenfektanlar, daha ciddi şekilde temizleme gereken ortamlarda ise yüksek düzey dezenfektanlar seçmek yerinde olacaktır, uygun olan dezenfektan ürünleri tercih olarak önemlidir. Böylelikle kolay bir şekilde hijyen sağlanacaktır.

Dezenfektan ile Sağlıklı ve Güvenli Ortamlar

Kullanıcı işiler, herhangi bir ürünü satın alırken, diğer kullanıcıların yorumlarına olabildiğince dikkat etmektedir. Bu sebeple kullanıcıların yorumları, ürün satın alma konusunda belirleyici unsurlardan bir tanesi olarak yer almıştır. Satın alacağınız el dezenfektanlarımız olumlu yorumlara sahiptir. Pek çok yer dezenfektan sattığı için doğru seçim önem taşımaktadır. Ruhsar Pekçan üretiminde olan dezenfektanları internet sitenizden gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz. 

Sıvı dezenfektan kullanmadan önce ellerin olması gerektiği biçimde yıkanması gerekmektedir. Bu noktada dezenfektan sabun kullanımı etkili bir tercih niteliğindedir. Ellerin doğru ve etkili bir şekilde yıkanmasından kasıt, ilk olarak duru şeklinde su ve sabun kullanılarak yeterli kadar yıkanması sonrasında bir sıvı el dezenfektanı yardımı ile güzelce yıkanarak temizlenmesidir. Dezenfektan el jeli sayesinde eller normal yıkamaya göre daha temiz bir hal alabilmektedir. El dezenfektanının 100 ml olanı temel olarak ihtiyaçları karşılamak üzere kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Eller olması gerektiği gibi yıkandıktan sınra bütün tırnakların içlerinin güzel bir biçimde temizlenmesi için avuç içleri kullanılarak parmak uçları iyice temizlenmelidir. Ayrıca bu durumda parmak araları da ihmal edilmemelidir. Bu yapılan işlemleri gün içerisinde sıklıkla yapmaya özen gösterilmelidir. Özellikle dışarıda toplu alanlarda vakit geçirildikten sonra ya da yemek yemeden önce ve sonrasında bu işleri yapmakta fayda bulunmaktadır. Ticaret bakanı Ruhsar Pekcan’ın firması olan markamız övü dezenfektanlar arasındadır. 

Günlük yaşamın koşuşturmacası sırasında ellerin temiz olmadığı düşünüldüğünde, eller kesinlikle yüze temas ettirilmemeleridir. Aksi takdirde yüze bulaşan mikroplar mevcut virüslerin pek ok yere bulaşmasına sebep olabilmektedir. Dezenfektan el spreyini de aynı ellerin iyice yıkanması işleminde olduğu gibi o şekilde uygulama yapılarak ellerin güzel bir şekilde mikroplardan arındırılması konusunda bireylere fayda sağlamakta insan sağlığına olumlu etkileri bulunmaktadır. Bu sayede su ve sabuna ulaşımın güç olduğu yerlerde etkili bir çözüm olduğundan gün içerisinde gerekli durumlarda olabildiğince kullanılması önerilmektedir. Sprey dezenfektan gün içerisinde yoğun bir biçimde kullanıldığı durumlarda kuru ya da hassas cilt yapısına sahip kişiler üzerinde cilt üzerinde kuruluğun oluşturmasından ötürü dezenfektan kullanıldıktan sonra uygulanan bölgenin nemlendirici krem ile nemlendirilmesi faydalı olacaktır.

Hizmetlerimizle İlgili Daha Detaylı Bilgi İçin Bize Ulaşın

Mert Genç Mantar Olarak Her Zaman Sizin İçin Buradayız

Logo